Serwis www.ciepliceiokolice.pl poświęcony jest najstarszemu uzdrowisku w Polsce oraz jednemu z najpiękniejszych i najciekawszych regionów turystycznych w Polsce.

Naszą misją jest popularyzacja Cieplic Śląskich Zdrój oraz bliższych i dalszych okolic. Nie stawiamy sobie żadnych barier terytorialnych.

Naszym celem jest tworzenie portalu będącego źródłem praktycznych informacji, które ułatwią zaplanowanie wypoczynku w Cieplicach i otaczających je górach.

Portal ma za zadanie:

– przybliżenie historii Cieplic i szeroko rozumianego dziedzictwa poprzednich pokoleń,

– ukazanie piękna okolicznych gór,

– prezentowanie atrakcji turystycznych

– informowanie o bieżących wydarzeniach społeczno-kulturalnych.

Chcemy to realizować w trzech głównych nurtach: historia, szeroko rozumiana turystyka, bieżące wydarzenia kulturalno-rekreacyjne.

Jako że obraz wart jest tysiąca słów, oprócz słowa pisanego, pragniemy zamieszczać jak najwięcej materiałów wizualnych, tzn. zdjęć, panoram, obrazów 3D, zdjęć sferycznych i filmów.

Na tej stronie może się więc pojawić wszystko, co tylko może zachęcić Cię Czytelniku do odwiedzenia Cieplic, skorzystania z atrakcji, szlaków, uczestnictwa w turystyce górskiej, zdobywania Górskiej Odznaki Turystycznej, skorzystania z zabiegów leczniczych uzdrowiska…, krótko mówiąc do wypoczynku i rekreacji podszytych historią niezwykłego regionu.

Serwis powstaje dla Was, urlopowicze, turyści, globtroterzy, wędrowcy, kuracjusze, i ludzie ciekawi życia, tak więc wszelkie sugestie i opinie mile widziane.

Zespół redakcyjny www.ciepliceiokolice.pl.