Zdjęcia niestety słabej jakości i absolutnie nie widać na nich tego efektu jakiego się doznaje po wejściu na górę Rodło lub Godzisz i widok zapiera dech. Na pewno pojawią się lepsze zdjęcie, ale teraz na zachętę choćby takie.

Te górki leżą w paśmie Wzgórz Rybnickich należących do pasma Pogórza Izerskiego, które zamyka Kotlinę Jeleniogórską od północy.

Wyglądają niepozornie, ale to ponad 500 m n.p.m. Ciepice leżą na średniej wysokości 340 m n.p.m.
Dla nieobytych z górskimi wyprawami może to być świetna okazja do początków górskiej turystyki.
Z Cieplic to tylko około 3 km ulicą Lubańską. Są chodniki i ścieżka rowerowa, łatwo więc przejść, przejechać rowerem czy komfortowo samochodem.
Dla mieszczuchów z nizin dużą niespodzianką może być napotkanie, w na pozór „zwykłym” lesie, skał o wysokości kilku lub kilkunastu metrów.
Trzeba niestety posłużyć się mapą lub GPS, bo trudno mówić tam o szlakach. Góra Godzisz była niegdyś najlepszym i najbardziej popularnym punktem widokowym na Kotlinę Jeleniogórską, ze ścieżkami, schodkami i ławeczkami…
Dziś ciężko z niej coś zobaczyć ze względu na ilość drzew, ale jeszcze zanim wejdziemy do lasu znajdujemy się na niezłej wysokości o wspaniałej widoczności. Cieplice i Karkonosze widoczne jak na dłoni w pełnej okazałości.
Nieco dalej na północ można dojść do góry Rodło, która prawie nie jest zalesiona, a widok z niej zapiera dech w piersiach. Widać dosłownie całe Karkonosze oraz „kawałek” Wzgórz Łomnickich.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: